Zajęcia plastyczne

od 9 września 2020


Od 9 września 2020 ruszają zajęcia plastyczne organizowane przez Ośrodek Kultury w Sejnach.
Z powodu trwającego remontu zajęcia będą odbywały się w dawnej poczekalni PKS ul. Parkowa 5
Instruktor: Maria Pawlikowska
Zajęcia we wrześniu mają charakter otwarty, zapoznawczy, pokazowy i są bezpłatne. Zapraszamy by skorzystać z okazji, doświadczyć czegoś nowego, ciekawego i twórczego, spróbować swoich sił, przyprowadzić niezdecydowane dziecko, zabrać koleżankę czy kolegę, siostrę czy brata…

Apelujemy o przestrzeganie obecnie obowiązujących zaleceń sanitarnych, w szczególności:

  •  rodzice/opiekunowie nie mogą wejść na zajęcia z dziećmi ani też przebywać na korytarzach
  •  dzieci powinny być przyprowadzane 5 minut przed czasem i odbierane punktualnie po zajęciach

Celem warsztatów prowadzonych w pracowni „misz masz” jest rozwijanie wyobraźni, cierpliwości, zdolności manualnych, uwrażliwienie na piękno, budowanie zainteresowania sztuki i twórczością regionalną. Uczestnicy mogą czerpać radość z tworzenia i odkrywać własne możliwości. Zapoznanie się z wieloma technikami sprawi, że zajęcia będą ciekawe a zdobyte umiejętności praktyczne, przydadzą się na resztę życia. Zaplanowane do wykonania przedmioty mają walory użytkowe, mogą być miłą pamiątką, ciekawym prezentem i inspiracją do dalszej pracy artystycznej. Warsztaty mają też uwrażliwić dzieci na ochronę środowiska poprzez nadawanie starym przedmiotom nowych wartości użytkowych.

Maria Pawlikowska – absolwentka Wydziału Filmu i Fotografii w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. W 2007 roku obroniła pracę magisterską pt. „Pastisz Naiwny” w pracowni fotografii interdyscyplinarnej pod kierunkiem prof. Mirosława Araszewskiego. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. Wielbicielka fotografii analogowej, pasjonatka rękodzieła artystycznego. Kocha nadawać pozornie niepotrzebnym już przedmiotom nową formę, barwę, nowe życie. Prywatnie jest przede wszystkim mamą, dlatego doskonale zna potrzeby dzieci. Prowadzenie warsztatów dla dzieci będzie dla niej radością, okazją do podzielenia się swoimi pomysłami i świadomym procesem rozwijania wrażliwości, pomysłowości i talentów uczestników.

 

Skip to content