Wystawa malarstwa – Bożena Nowacka

01.06.22 r. - 30.06.22 r.

Okna Ośrodka Kultury w Sejnach

Bożena Nowacka – pracuje w Szkole Podstawowej im. Ofiar Obławy Augustowskiej w Gibach. Jest nauczycielką z wieloletnim stażem. Uczy dzieci w klasach I – III. Nauczanie jest jej pasją, ale nie jedyną. Prywatnie bardzo lubi malować. Swoje zamiłowanie próbuje zaszczepiać u swoich wychowanków. Wprowadza ich w zaczarowany świat kolorów i barw.

Jest mieszkanką ziemi sejneńskiej. Piękne lasy, pola, jeziora, łąki od dawna ją inspirowały. Tutaj wśród szumu drzew, śpiewu ptaków, zapachu kwiatów można odnaleźć spokój i energię do życia. Od dzieciństwa lubiła malować i rysować. Z wiekiem  marzenia, by malować profesjonalnie coraz bardziej się realizowały. Od 2002 roku maluje, to, co widzi i co czuje, a każdy, kto spojrzy na te obrazy odnajdzie coś dla siebie. Maluje obrazy olejne, pastelowe i akrylowe. Malowanie sprawia jej ogromną radość. Odnajduje w tym spokój, pozytywną energię i samorealizację. Szuka  inspiracji podczas spacerów, przejażdżek rowerowych i wycieczek. Pasja ta przenosi ją w inny świat, świat kolorów, kształtów i takiej innej codzienności.

Pierwsza wystawa była w klasztorze podominikańskim, w Sejnach, w 2013 roku. Kolejne, to były już zbiorowe. I 2016 roku wzięła udział w  XIX przeglądzie amatorskiej twórczości plastycznej województwa podlaskiego i wystawiła swoje trzy obrazy w galerii Spodki, w Białymstoku – „Obrazy zapamiętane”. W 2020 roku miała wystawę na historycznym pikniku w Gibach.

Od 2016 roku jest członkiem grupy plastycznej Sztalugi w Regionalnym Ośrodku Kultury, w Suwałkach. Tutaj pod okiem artystów plastyków doskonali swój warsztat malarski. Brała udział w letnich plenerach malarskich,  gdzie malowała architekturę pięknych zakątków naszego regionu.

Praca w grupie Sztalugi uwieńczona jest wernisażami: Kontrasty, Szkło, Tkaniny, Miniatury, Smacznego.

Skip to content