Sejneńskie Spotkania z Nauką „Oczarowanie tajemnicą”

czwartki, 0d 13 lipca do 24 sierpnia
godz. 18:00

Piękno i dziedzictwo kulturowe Suwalszczyzny przyciąga nie tylko artystów, ale także uczonych. Wielu z tych ostatnich spedzając tu wakacje odczuwa potrzebę bardziej twórczego udziału i zaangażowania się w życie społeczności udzielającej im gościny. Z tej potrzeby zrodziła się idea festiwalu „Oczarowanie tajemnicą. Sejneńskie Spotkania z Nauką”, którego jedenastą już edycję zaprezentujemy Państwu latem. Patronat nad „Spotkaniami” sprawują Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i Miasto Sejny.

Przebywający na wakacjach na Suwalszczyźnie fizycy, biolodzy i humaniści, głównie z warszawskich uczelni i ośrodków naukowych, będą w każdy czwartek dzielić się z Państwem swoim oczarowaniem nauką i opowiadać o tajemnicach atomu i Wszechświata, zagadkach kodu genetycznego, sekretach mikroorganizmów, tajemnicach dawnych cywilizacji czy wreszcie o najnowszych urządzeniach badawczych świata i o wyzwaniach technologii komputerowych. Wykłady będą miały charakter popularny, a po każdym z nich będzie czas na pytania i dyskusje. Nie trzeba żadnego specjalnego wykształcenia ścisłego aby móc przeżyć wspaniały wieczór, wiele się dowiedzieć i poznać ciekawych ludzi.

Spotkania odbywają się w Sejnach, w czwartki lipca i sierpnia, o godz. 18.00.

W 2023 roku, ze względu na remont w Ośrodku Kultury, spotkania będą się odbywały w sali edukacyjnej Urzędu Miasta, przy ul. Zawadzkiego 13 („nad żłobkiem”)

Skip to content