Retrospekcje WAMA Film Festival dzień I

piątek, 30 lipca 2021 r.
Bilety: 5 zł ulgowy, 10 zł normalny
godz. 19:00

RETROSPEKCJE to cykl pokazów złożonych zarówno z filmów prezentowanych podczas Konkursu Głównego jak i Konkursu Filmów Krótkich, które odbyły się w ramach ostatniej edycji WAMA Film Festival.

Pierwszego dnia prezentowane będą trzy filmy krótkometrażowe.

WE HAVE ONE HEART
reż. Katarzyna Warzecha
prod. Studio Munka SFP 11 minut

Po śmierci matki Adam odnajduje korespondencję, wymienianą przed laty przez rodziców. To dla niego szansa, by dowiedzieć się czegoś o ojcu, którego nigdy nie poznał. Połączenie animacji rysunkowej z materiałami archiwalnymi pozwala przenieść się 40 lat wstecz oraz odkryć niezwykłą tajemnicę rodzinną.

 

NOAMIA
reż. Antonio Galdamez
prod. Studio Munka SFP 29 minut

W nadmorskim mieście Warszawa znaleziono ciało martwego chłopaka. Na miejsce przybywa komisarz Delman. Szybko orientuje się, że z ofiarą łączy go pewien sekret. Nikt nie powinien go poznać, więc Delman sam potajemnie rozpoczyna prywatne śledztwo. Wszystkie tropy prowadzą do nadmorskiego osiedla Noamia. Co odnajdzie tam Delman? Rozwiązanie zagadki? Odkupienie?

 

DALEJ JEST DZIEŃ
reż. Damian Kocur
prod. Tomcat, KingHouse 25 minut

Paweł jest samotnym mężczyzną, który pracuje na małym promie rzecznym niedaleko swojej wioski. Większość czasu upływa mu na przewożeniu mieszkańców wsi na drugą stronę rzeki. Mimo, że Paweł jest znany w okolicy, każdy kolejny dzień spędza samotnie. Pewnego dnia jednak zauważa, że ktoś próbuje pokonać rzekę wpław. Tą osobą jest Mohammad, nielegalny imigrant. Paweł postanawia pomóc i ukrywa Mohammada. W końcu ma kogoś, z kim może porozmawiać.

Bilety w cenie 5 zł (ulgowy) i 10 zł (normalny) do nabycia w sekretariacie OK w godz. 08.00 – 15.30 oraz online

Skip to content