Punkt pomocy okresowej w Ośrodku Kultury w Sejnach
Punkt Pomocy Okresowej, czyli publicznie dostępna skrzynka zawierająca darmowe produkty menstruacyjne, znalazła swoje miejsce w Ośrodek Kultury w Sejnach

Inicjatywa Punkt Pomocy Okresowej to projekt Fundacji Akcja Menstruacja, mający na celu zapewnienie dostępu do środków menstruacyjnych jak największej liczbie osób oraz walkę z ubóstwem menstruacyjnym. Punkt Pomocy Okresowej to szafka, z której każda osoba może wziąć potrzebne środki higieniczne całkowicie anonimowo i bezpłatnie. Dodatkowo, każda osoba, która chciałaby wesprzeć, ma możliwość pozostawienia w niej swojego wkładu. Szafki są umieszczane w miejscach ogólnodostępnych i dobrze znanych lokalnej społeczności.

Dzięki porozumieniu pomiędzy Ośrodek Kultury w Sejnach a Fundacją Akcja Menstruacja, taka właśnie skrzynka została umieszczona wewnątrz budynku ul. 1 Maja 17 (w damskiej toalecie na parterze).
Ośrodek Kultury w Sejnach jednocześnie zachęca do wsparcia działań Fundacji Akcja Menstruacja. Wystarczy dokonać nawet najmniejszej wpłaty na konto:

Fundacja Akcja Menstruacja
55 1600 1055 1899 6298 9000 0001
z dopiskiem „Darowizna na cele statutowe”.

Serdecznie zachęcamy do korzystania z tej skrzyneczki, rozpowszechniania idei tej akcji oraz do współpracy poprzez okazjonalne dodawanie do niej swojego wkładu.

Skip to content