Ministry of Echology – koncert dub/reggae z Litwy

07 grudnia 2019
Bilety: 20 zł
godz. 19.00

Reggae od zawsze było czymś wyjątkowym dla bałtyckiego narodu litewskiego. Prawdopodobnie to ciemne i długie zimowe dni inspirują Litwinów aby tworzyć słoneczne, jamajskie klimaty.  Niezależnie od tego jaki jest powód Ministry of Echology jest flagowym zespołem tego nurtu, supergrupa utworzona w 2009 roku, w której najlepszych instrumentalistów reggae w stolicy, wspierają dwie wokalistki.

Dziewczyny, nie bojąc się konfrontacji z polityką, opowiadają o sprawach społecznych a także o miłości i życiu w Wilnie. Jak w każdym dobrym reggae, ich przesłanie jest uniwersalne i zrozumiałe dla wszystkich. Rozpowszechniają całkowicie pozytywne wibracje na cały świat  i bardzo trudno jest nie uśmiechnąć się, gdy słyszy się, jak zespół śpiewa i pojawia się na scenie.

Mając za sobą wiele tras koncertowych (Litwa, Łotwa, Estonia, Polska, Niemcy, Rosja i Francja) i dwa hitowe albumy („Notatki i cytaty” i „Wędrowiec”), Ministry of Echology zmieniło skład, a nawet zamieniło instrumenty, tworząc nowe czyste i autentyczne brzmienie na trzecim albumie „Mixed Feelings”, który ukaże się pod koniec listopada. Pierwszy singiel „Big Question” jest już dostępny.

Bilety w cenie 20 zł dostępne online oraz w sekretariacie Ośrodka Kultury w Sejnach w godz. 08.00 – 18.00.
Skip to content