Mikołajkowy, świąteczny koncert i warsztaty rodzinne dla dzieci

16 grudnia 2018
godz. 14.00
wstęp wolny

Najlepsze życzenie
warsztaty i koncert Ani Brody

Tytuł koncert nawiązuje do płyty artystki pt.” Najlepsze Życzenie”, na której znajdują się
piosenki świąteczne oraz mikołajkowe.
Jeden z utworów z tego albumu „Kto ma takie dobre ręce” znalazł się na składance świątecznej Empiku – Najpiękniejsze Polskie Święta 2016.
W koncercie znajdą się piosenki o zimie, o Mikołaju, o choince – zielonym symbolu świąt, o Elfach- bajkowych i dobrych stworzeniach i wiele innych.

Ania Broda
cymbały, śpiew, piano, lira korbowa, dzwonki pentatoniczne, drumla

 

Jeden z najoryginalniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej.
Piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka.
Posługuje się techniką śpiewu „białego”. Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii.
Jest sama w sobie osobnym gatunkiem muzycznym.
Przekracza granice wyznaczone przez kierunki w muzyce takie jak etno, jazz, folk, pop, muzyka dla dzieci.
Łączy style poszukując własnego wyrazu w sztuce.
Pięlęgnuje duchową stronę tradycyjnej muzyki polskiej.

Ania Broda o sobie:
Śpiewam ponieważ organicznie potrzebuję tej formy ekspresji jaką jest śpiewanie, wołanie, wibrowanie dźwiękiem, krzyczenie, oddychanie śpiewem. Jest to środek wyrazu integralny z instrumentalną częścią mojej muzyki, ale też istniejący w przestrzeni solowej.Trudno mi wyobrazić sobie życie bez śpiewu, w tej sytuacji to jakby wyłączenie dźwięku w przestrzeni. Śpiew to dla mnie echo wydarzeń i emocji wokół mnie. Każdą muzykę jaką przyswajam poznaję za pomocą zaśpiewanej melodii. Dodatkowo piszę pieśni i piosenki, a więc opowiadam historie za pomocą melodii i głosu. To dla mnie forma sztuki na pograniczu muzykoterapii. Czysty głos działa i na słuchacza i na twórcę w sposób głęboko poruszający, oczyszczający i inspirujący. To mój własny sposób naprawiania rzeczywistości.”

 

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Sejny stawiają na Rodzinę” Ośrodka Kultury w Sejnach dofinansowanego przez Miasto Sejny w ramach programu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Sejnach.

Skip to content