Koncert zespołu HoTS

19 lutego 2019
Bilety: 20 zł
godz. 19.00

HoTS

W przededniu pojawienia się trzeciej płyty zespołu, będącej rejestracją koncertu z legendarnego studia im. A. Osieckiej Polskiego Radia, kwintet HoTS rusza w przedpremierową trasę koncertową. Zespół jest owocem przyjaźni i wspólnej artystycznej wyobraźni pięciu muzyków, którzy pochodzą z różnych środowisk artystycznych – jazzu, muzyki klasycznej, rozrywkowej i improwizowanej. Te różne gatunki spotykają się i przeplatają w ich wspólnej muzyce. Unikalny styl muzyczny kwintetu został zauważony przez krytyków muzycznych i doceniony przez międzynarodową publiczność – zespół zagrał już ponad 70 koncertów w Polsce i za granicą. Autorska muzyka HoTS jest energiczna, wyrazista i pełna emocji, a zespół potrafi budować dramaturgię i niezapomniany klimat na scenie.

Nazwa zespołu, to odnosi się do pitagorejskiej harmonii ciał niebieskich – HoTS, czyli ”Harmony of the Spheres”, to również tytuł debiutanckiego albumu grupy, który został wydany w 2015 roku nakładem wytwórni V Records. To właśnie harmonia jest kluczem do opisania tej płyty, która skupia się przede wszystkim na melodii i brzmieniu. Każdy z utworów, które charakteryzuje zmieniająca się rytmika, liryczność tematów i oryginalna harmonia, opowiada o prostych rzeczach – miejscu urodzenia, fascynacji serialem filmowym, inspiracjach muzycznych, o miłości. Druga płyta zespołu, pt. „Numbers” (Multikulti Project 2016) zawiera kompozycje bardziej złożone, o otwartej formie i z dużą dawką improwizacji. Jest to album koncepcyjny, pełen charakterystycznej melodyki i dyscypliny wykonawczej wypracowanej przez wiele lat wspólnych prób i koncertów. Na obu płytach znajdują się wyłącznie autorskie kompozycje lidera zespołu – Mikołaja Poncyljusza.

Zespół aktywnie uczestniczy w różnych projektach i wydarzeniach muzycznych. Nafestiwalu Fama, pod dyrekcją Włodka Pawlika, tworzyli projekt pod nazwą „Laboratorium muzyki – We are from here”, z którym zaprezentowali się również w 2012 na festiwalu„Wszystkie Strony Świata” w Puławach. W czerwcu 2015 wygrali konkurs na „MłodąScenę Jazzową” którego nagrodą był występ w listopadzie 2015 na festiwalu Jazz Jantar.W Styczniu 2016 wyruszyli na pierwszą zagraniczną trasę koncertową obejmującą 12koncertów w Czechach. Zwieńczeniem trasy był występ na „18-th International Music Festival Jazziniec”, który otworzyli. W sierpniu 2016 wystąpili na 12 MiędzynarodowymFestiwalu Jazz W Ruinach, a w październiku na II Festiwalu Jazz & Literatura wChorzowie. Zespół zajął 3 miejsce w plebiscycie czasopisma JazzPress na rok 2016 w kategorii: Polski jazzowy wykonawca roku i Polska Jazzowa płyta roku. W maju 2017zespół zagrał transmitowany na żywo przez Program Trzeci Polskiego Radia koncert z gościnnym udziałem Agi Derlak w legendarnym studiu im. A. Osieckiej.

▎ Skład zespołu:
Mikołaj Poncyljusz – Gitara
Radek Nowaka – Trąbka
Bartosz Tkacz – Saksofon Tenorowy
Adam Prokopowicz – Kontrabas
Maciej Wojcieszuk – Perkusja

Bilety w cenie 20 zł dostępne online oraz w sekretariacie Ośrodka Kultury w Sejnach w godz. 08.00 – 18.00

▎Projekt Polski Jazz 360° dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Skip to content