Filmowe Podlasie Atakuje! – plenerowe kino samochodowe

piątek 22 maja 2020
godz. 21.00
wstęp wolny

Dosyć niespodziewanie kino plenerowe stało się jedynym sposobem na obcowanie z filmem na innym ekranie niż domowy. Akcja Filmowe Podlasie Atakuje! proponuje Państwu krótki zestaw niezależnych filmów opowiadających o tym co nas łączy i za czym tęsknimy w tym ciekawym czasie na naszej planecie.

Brakuje nam spotkań i chwil spędzonych w większym gronie. Brakuje nieskrępowanego ruchu i otwartego świata. Nie brakuje nam jednak sił aby uwolnić ogrom wschodniej mocy i energii, skłonić do spojrzenia na siebie i życie z dystansem i uśmiechem oraz zachęcić do odwiedzenia siebie nawzajem w lepszych czasach!

FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców są wywodzący się z Podlasia poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści i niezależni filmowcy, którzy kręcą fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich i światowych festiwalach.
Organizatorem akcji jest Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”.

Filmy:

KWIAT JEDNEJ NOCY, reż. Nata Szada, 12’23”

EKOPATRIOCI, reż. Kijek/Adamski, 2’55”

TAKI LOS, reż. Andrzej Sidor, 4’40”

VEGAN POWER – ADAM KUNCICKI, reż. Maciej Szupica, 3’23”

KRZYŻÓWKA, reż. Jan Bujnowski, 15’

STORY, reż. Jola Bańkowska, 5’

Pokaz odbędzie się na parkingu przy Ośrodku Kultury w Sejnach

Bardzo ważna kwestia dotycząca bezpieczeństwa, apelujemy aby wszyscy, którzy będą chcieli wziąć udział w wydarzeniu stosowali się do obowiązujących zaleceń sanitarnych tj. w tym przypadku:
– odległość samochodów na parkingu przy otwartych szybach 2 m., przy zamkniętych to zalecenie nie obowiązuje
– jeśli postanowiliście zabrać ze sobą znajomych lub bliską osobę przypominamy o konieczności noszenia maseczek ochronnych, w przypadku członków rodziny tego obowiązku nie ma.

Skip to content