15. GRAND OFF im. Witolda Kona– NAJLEPSZE NIEZALEŻNE KRÓTKIE FILMY ŚWIATA CZ. druga

wtorek, 09 sierpnia 2022 r.
wstęp wolny
godz. 18:00

Wszystkich kinomaniaków, a szczególnie fanów produkcji niezależnych, bardzo gorąco zapraszamy na kolejną odsłonę  Festiwalu GRAND OFF przygotowanego przez  Ośrodek Kultury w Sejnach . Podczas pokazów GRAND OFF będzie można obejrzeć najlepsze krótkie filmy świata w kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktor, aktorka, fabuła, dokument, animacja i film polski.

Festiwal Grand OFF to jedna z najważniejszych inicjatyw promujących kino niezależne w Polsce oraz jedna z najważniejszych tego typu idei na świecie. Organizowany od 2006 roku festiwal eksponuje kino rzadko prezentowane i nieobecne w głównym obiegu, zapewnia tym samym filmom niezależnym odpowiednią rangę i prestiż.

Najlepszy Montaż/Best Editing 

Tytuł/Title: Neapol mojego ojca/My father Naples – 20’01
Kraj/Country: Włochy/Italy
Reżyseria/Director: Alessia Battone

Alessia od najmłodszych lat widywała ojca wpatrzonego w horyzont. Jako mała dziewczynka zastanawiała się, co mogło tak intensywnie przykuwać jego uwagę. Wiele lat później podczas podróży pociągiem do rodzinnego Neapolu dorosła już kobieta ponownie obserwuje ojca wpatrzonego w przemijający krajobraz. Teraz wreszcie rozumie, o czym myślał jej rodzic, wyglądając tak często przez okno.

Najlepsze Zdjęcia/Best Cinematography 

Tytuł/Title: Topniejące krajobrazy/Melting Landscapes Glaciers – 07’34
Kraj/Country: Hiszpania/Spain
Reżyseria/Director: Pepe Molina Cruz

Ten dokument, ukazujący powolne, ale ciągłe topnienie lodowców ich związek ze zmianami klimatu, został nakręcony na Antarktydzie, w Argentynie, Chile, na Grenlandii i Islandii. Badanie lodowców naszej planety jest kluczem do zrozumienia zmian klimatycznych.

Najlepsza Reżyseria / Best Directing 

Tytuł/Title: „April’s Last Memories” – 21’00
Kraj/Country: Meksyk/Mexico
Reżyseria/Director: Nancy Cruz Orozco

Camila i April dorastały razem w małym miasteczku na wybrzeżu i są najlepszymi przyjaciółkami. Kiedy rodzina April przeprowadzi się do miasta, ich drogi na zawsze będą musiały się rozejść. Żadna z dziewczyn nie wie, jak pożegnać sie z ukochana osobą.

BEST DOCUMENTARY / NAJLEPSZY DOKUMENT 

Tytuł/Title:Człowiek w łańcuchu/„A Man in Chain” – 22’41
Kraj/Country: Wielka Brytania/ United Kingdom
Reżyseria/Director: Alireza Mirasadollah

Issa to 29-etni mężczyzna przykuty łańcuchem. W ciągu ostatnich 14 lat, przez zimę i lato, pory deszczowe i suszę, był przywiązany do grubego korzenia drzewa w pobliżu rodzinnej chaty. Nie może wyjść poza ziemski krąg, który wyznacza jego 2-metrowy metalowy łańcuch

BEST FICTION / NAJLEPSZA FABUŁA 

Tytuł/Title: „Przyjaciel”/”Friend” – 20’30
Kraj/Country: Białoruś/Belarus
Reżyseria/Director: Andrey Svetlov

Przyjaciel to fim o dwóch uczniach. Jeden z nich marzy o nowym smartfonie, drugi o prostej przyjaźni. Przypadkowo razem znajdują się w sytuacji, z której będą musieli się wydostać. To bogata historia doprawiona dziecięcym awanturnictwem i lekkim humorem.

Skip to content