Zajęcia z ceramiki
Już od poniedziałku 30 września 2019 r. ruszamy z zajęciami z ceramiki wraz z nowymi prowadzącymi poznamy różne techniki pracy w glinie oraz rozwijając swoją kreatywność będziemy tworzyć przedmioty zarówno użytkowe jak i ozdobne.
Dzieci ( 6-10 lat) – godz. 16:00
Młodzież i dorośli – godz.17:00
Instruktorki:
Alicja Wasilewska – miłośniczka Suwalszczyzny, pasjonatka rękodzieła a także wielbicielka aniołów, przewodniczka terenowa, animator kultury. Rękodziełem interesuje się od kiedy pamięta. Szyje, wypala ceramikę, maluje, rzeźbi oraz zajmuje się tkactwem. Bardzo lubi również decoupage, czyli tworzenie świec i pachnących mydełek. Założycielka Galerii Suwalskie Anioły i Suwalskiego Przytuliska gdzie prowadzi warsztaty z dala od miejskiego zgiełku w otoczeniu anielskiego ogrodu i sielskiej scenerii.

Olga Wielogórska – ukończyła Małopolski Uniwersytet Ludowy we Wzdowie oraz Uniwersytet Śląski w Cieszynie w katedrze Grafiki w pracowni prof. Andrzeja Pietscha. Po studiach wróciła na Suwalszczyznę, gdzie jako freelancer zajmuje się grafiką, malarstwem, ceramiką, rzeźbą. Prowadzi warsztaty rękodzieła (wikliniarstwo, filcowanie, ceramika, malowanie ikon, hafciarstwo, koronczarstwo, makrama), uczestniczy w plenerach, wystawach krajowych i międzynarodowych. Jej prace można zobaczyć w Niemczech, Norwegii, na Litwie oraz Białorusi i w Polsce. W pracy kieruje się poszukiwaniem wartości ubogacających i uwrażliwiających współczesnego odbiorcę na piękno, sacrum, tradycję oraz zamierające wartości humanistyczne.

Skip to content