Wyspy kultury, kultura w drodze

26 lipca 2018
godz. 15.00
wstęp wolny

„Wyspy kultury” to tabor artystyczny – kultura w drodze.
Dlaczego Wyspy? Wyobraźmy sobie, że w zwyczajnej miejscowości pojawia się wyjątkowa grupa artystów, rozstawia kolorowy namiot, do którego zaprasza mieszkańców na spotkanie ze sztuką. Wyspy kultury to impuls do integracji lokalnych społeczności w każdym wieku oraz przestrzeń przenikania się teatru, edukacji, cyrku, atmosfery twórczości, żywiołów zabawy i sztuki. spotkania w plenerowych warunkach na terenie pełnego uroków Województwa Podlaskiego.

Program:
15.00 – 15.45 „Futerko z obłoków” spektakl dla dzieci
15.45 – 17.00 warsztaty familijne „Warsztaty designu” i „Impresje z
baniek” / rotacyjnie do godz. 19.00
17.00 – 18.00 Warsztat międzypokoleniowy „Historie utkane z nici”
/rotacyjnie/
18.00 – 18.45 „Punch i Judy” spektakl familijny
19.00 – 19.45 wernisaż po warsztatowy „Historie utkane z nici”

Miejsce : ul. Parkowa (łąka PKS)

Wstęp bezpłatny

„Futerko z obłoków” to lalkowy teatrzyk dla najmłodszych, który opowiada, że warto być sobą, cenić to co wokół nas. Trzeba znać swoje otoczenie, swoich sąsiadów, bo bycie razem daje nam wiele radości.
„Punch i Judy” w konwencji dell arte 3 aktorów gra 7 postaci ubranych w barwne, przeskalowane karykaturalnie kostiumy. Żonglują dowcipem, przełamują dystans przestrzeni gry dzielącej aktorów od publiczności oraz łączą grę w żywym planie z grą kukłami za parawanem.

Warsztaty familijne
Warsztaty – stawiają na kreatywność i zaangażowanie uczestników.

„Warsztaty designu” i „Ziarno do ziarna” i „Impresje z baniek – stawiają na kreatywność i zaangażowanie uczestników. Korzystając z polskich nasion stworzymy piękne lokalne wzory wyszyte na tkaninach oraz zadrukujemy lokalnym designem ubrania i tkaniny, które przyniosą widzowie. Z kolei bańki i warsztaty cyrkowe wprowadzą element ruchu i uśmiechu.

Projekt „Wyspy Kultury – kultura w drodze” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018

Skip to content