Warsztaty taneczno – aktorskie

7-8 kwietnia 2018
godz. 16.00 - 20.00

Living Space Theatre zaprasza na warsztaty aktorsko-taneczne zakończone udziałem w spektaklu pt. “Kaj dzias”, które odbędą się w dniach 7 i 8 kwietnia (sobota, niedziela) w godzinach 16.00-20.00 w Ośrodku Kultury w Sejnach oraz dla tych uczestników warsztatów, którzy zdecydują się na udział w spektaklu wymagany jest udział w próbie przed spektaklem 9 kwietnia (poniedziałek) w godz. 16.00-19.00.

Dla kogo przeznaczone są warsztaty?

Zajęcia skierowane są do osób, które są zaciekawione teatrem, tańcem współczesnym, śpiewem, improwizacją oraz połączeniem ruchu z głosem, ale przede wszystkim dla osób, które są otwarte na nowe doświadczenia. Zwieńczeniem, a zarazem motywem przewodnim warsztatów jest opracowanie fragmentu spektaklu pt. „Kaj Dzias” i zaprezentowanie go wraz z twórcami spektaklu na scenie Ośrodka Kultury w Sejnach. Nie wymagamy wcześniejszego przygotowania i doświadczenia. Zapraszamy wszystkich od 14 do 99 roku życia! Obowiązują zapisy na warsztaty, zgłoszenia prosimy kierować do Ośrodka Kultury bezpośrednio w sekretariacie lub mailowo na adres kontakt@ok.sejny.pl

Program warsztatów:

zadania aktorskie, zadania wyobrażeniowe, warsztat emisji głosu – praca nad oddechem, rozluźnieniem oraz nad głosem w mówieniu i śpiewaniu, nauka pieśni cygańskiej, warsztat tańca współczesnego – rozgrzewka, ćwiczenia z wykorzystaniem zasad tańca współczesnego, improwizacja indywidualna i grupowa inspirowana tańcem cygańskim, nauka choreografii, połączenie śpiewu i tańca – opracowanie sceny spektaklu pt. „Kaj Dzias”, próba z aktorami, tancerzami i muzykami na scenie, wieczorny spektakl.

Prowadzący:

Jakub Margosiak – założyciel Living Space Theatre. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie oraz wolny słuchacz na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Był asystentem prof. Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej w ramach przedmiotu „Techniki taneczne” w PWST Kraków. Stypendysta Rektora PWST oraz stypendysta Prezydenta Miasta Tarnowa i Gminy Miasta Tarnów. Poprowadził warsztaty i wygłosił wykład podczas International Dance Symposium „Dancing in the Body of Nature” organizowanego przez International Dance Committee of the International Theatre Institute w ramach 35th ITI World Congress w Segowii (Hiszpania). Ponadto brał udział w International Summer Program organizowanym przez Roberta Wilsona w Watermill Center w Nowym Jorku.

Grzegorz Łabuda – Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. W 2012 roku ukończył policealną szkołę aktorską „Art-Play” w Katowicach. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Rektora PWST za wyniki w nauce i osiągnięcia artystyczne. Uczestnik projektu badawczego „Joy of discovery” w Chinach w ramach 1st CEEC-China Summer Dance Camp oraz projektu „Enjoy the fun of dancing” w ramach 2nd CEEC-China Summer Dance Camp. Tancerz-aktor w spektaklu „Kocham Tylko i Wyłącznie Całym Sercem Nierozłącznie Magdalenę” (chor. Jacek Łumiński); „Wyobraźnia na ostatni guzik zapięta”, „43 przypadki szczęścia” (chor. Sylwia Hefczyńska- Lewandowska); „Rituals” (chor. Shi Jing Xin); „Whisper in my eye” (chor. Małgorzata Haduch); „Promised Land” (reż. Katarzyna Raduszyńska)

Skip to content