„Trio o czternastu strunach” – koncert karnawałowy

25 stycznia 2020
Bilety: 10 zł
godz. 17.00

„Koncert karnawałowy – klasycznie i nie tylko klasycznie”
– największe światowe przeboje muzyki klasycznej, filmowej i musicalowej w wykonaniu „Trio o czternastu strunach”:

Trio o czternastu strunach
Powstało w końcu lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Prezentuje muzykę klasyczną, ludową, rozrywkową w unikatowym brzmieniu łączącym skrzypce i gitarę, wielokrotnie wzbogaconym o śpiew lub/i kontrabas. Zespół występował przez wiele lat na Polish Fest w Milwaukee (znany tam jako „Tad & Friends”) prezentując przede wszystkim polską muzykę. Wykonywał koncerty z okazji świąt narodowych, kolędowe, edukacyjne i inne (m. in. w Muzeum Historycznym M. St. Warszawy, Filharmonii Białostockiej, Pałacu Prezydenckim w Warszawie, USA, Niemczech, Meksyku). Zespół założył i  prowadzi Tadeusz Melon, który jest także autorem aranżacji wszystkich utworów.

Skład zespołu:

Emilia Melon
Ukończyła klasę skrzypiec w Zespole Szkół Muzycznych II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a następnie Dyrygenturę Chóralną pod kierunkiem prof. Katarzyny Sokołowskiej w warszawskiej Akademii Muzycznej.
Od października 2004 roku jest dyrygentem chóru „Sursum Corda” działającego przy Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, a od kwietnia 2019 roku także „Chóru Ziemi Sejneńskiej”, który powstał z jej inicjatywy. W Ośrodku Kultury w Sejnach prowadzi zajęcia umuzykalniajace dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Jako skrzypaczka występowała w kraju i za granicą (Niemcy, Szwajcaria, Litwa, USA) z chórem przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach oraz z trio skrzypcowo-gitarowym swojego brata Tadeusza Melona.

Tadeusz Melon
Skrzypek, kompozytor i aranżer; absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunkach: wykonawstwa instrumentalnego – skrzypce oraz kompozycji; od 1988 roku współpracuje z wieloma zespołami o różnorodnej stylistyce muzycznej w kraju i za granicą jako skrzypek, kompozytor i aranżer. Występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych (m. in. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Piknik Country Mrągowo, Polish Fest w Miwaukee, USA, Cygańskie Impresje, Łódź, Warszawa, festiwalach w Brazylii i Meksyku), w programach radiowych i telewizyjnych, w przedstawieniach teatralnych (m. in. „Fiddler on the Roof” w Milwaukee, „Dwie gitary” w Teatrze Żydowskim w Warszawie). Założył i prowadzi trio instrumentalne. Jest autorem utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej, piosenek dla dzieci i dorosłych, muzyki filmowej. Jest także laureatem konkursów kompozytorskich w kraju i za granicą.

Paweł Dubaniewicz
Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie. Odbył kursy mistrzowskie pod kierunkiem Jad’a Azkoul (USA), Józefa Eötvös (Węgry). Występował na scenach w Polsce i za granicą (Stara Pomarańczarnia, Pałac Szustra, Sala Kongresowa, Muzeum Historyczne M.  St. Warszawy, Filharmonia Poznańska, Filharmonia Białostocka), festiwalach (Fama, Stopa, OPPA, Morda, Polish Fest w Milwaukee, USA) i innych. Na stałe współpracuje z z zespołem wokalnym Centrum Kultury Izabelin, trio instrumentalnym Tadeusza Melona, chrześcijańskim zespołem „3 Minuty” , zespołami muzyki rozrywkowej „Short Connection” oraz „Dobry Wieczór Trio”.

Bilety w cenie 10 zł dostępne online https://www.bilety24.pl/ko…/trio-o-czternastu-strunach-57778 oraz w Ośrodku Kultury w Sejnach

 

 

Skip to content