The Beat Freaks

27 marca 2019
Bilety: 20 zł
godz.19.00

The BEAT FREAKS – to projekt muzyczny sygnowany nazwiskami znakomitych muzyków jazzowych z polsko-duńskim rodowodem. Zespół założył w 2014 roku Michał Starkiewicz (gitara), który do współpracy zaprosił Tomka Licaka (saksofon tenorowy) i Pawła Grzesiuka (bas) oraz mieszkającego na stałe w Kopenhadze – Radka Wośko (perkusja). Debiutancka płyta „Leon” ukazała się na rynku nakładem wydawnictwa Gateway Music z Danii. Album został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez krytyków muzycznych jak i przez muzyków, znalazł się również w TOP TEN 2016 płyt jazzowych wg Mateusza Magierowskiego (Polish-Jazz.blogspot). Singiel „Pod Nóżkę” znalazł się w zestawie do głosowania na Liście Przebojów Radiowej Trójki. W roku 2018 zespół nagrał ścieżkę dźwiękową do filmu dokumentalnego „Zamoyski”.

Jesienią 2019 ukazuje się kolejna płyta zespołu. Muzycy ze swoją muzyką zagrali na scenach m.in. Hanza Jazz Festival, Szczecin Jazz, Krakowski Festiwal Filmowy, zagrali również dużą liczbę koncertów w klubach i salach koncertowych w całej Polsce.
Koncert jest częścią trasy zespołu w ramach projektu Fundacji Polski Jazz – Polski Jazz 360°.

▎Skład zespołu:
Michał Starkiewicz – gitara
Tomasz Licak – saksofon tenorowy
Paweł Grzesiuk – bas
Radek Wośko – perkusja

▎Prasa o The BEAT FREAKS
The Beat Freaks to grupa świadomych, doskonałych technicznie i – mimo młodego wieku – już doświadczonych artystów, którzy mają własną wizję swojej muzyki. Album „Leon” – zawiera muzykę przystępną, melodyjną, tętniącą współczesną energią, odwołującą się do wielu gatunków muzycznych – rocka, jazzu, etno czy nawet ambitniejszego popu.
Marek Romański – Jazz Forum

Płyta niespodziewanie raczej lekka – niespodziewanie, bowiem duńskie doświadczenia połowy składu sugerowałyby raczej mocno improwizowany repertuar. Za to wymyślona i zagrana z dużą klasą. Zdecydowanie zachęcająca do sięgania po jazz.
Krzysztof Komorek – Polish-Jazz.blogspot

▎Polski Jazz 360° to projekt propagujący muzykę jazzową, odkrywający szerokie spektrum jej możliwości. W instytucjach kultury w całej Polsce zobaczymy i usłyszymy wszystko to, co najbardziej aktualne w polskiej muzyce spod znaku jazzu, wielokulturowe muzyczne projekty i nieoczekiwane muzyczne połączenia.

Bilety w cenie 20 zł dostępne online oraz w sekretariacie Ośrodka Kultury w Sejnach w godz. 08.00 – 18.00

▎Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Skip to content