Sztuka bez babci

sobota 03 października 2020
godz. 14.00
Bilety dostępne wyłącznie online: - Dzieci: 10 zł, - Dorośli: 20 zł

Nie ma babci. Zawsze była, a teraz jej nie ma. Gdzie jest? Dokąd poszła? Czy wróci? Na te pytania próbuje odpowiedzieć mała dziewczynka – Wnuczka Swojej Babci. Na podobne pytanie próbowało już odpowiedzieć, albo (wcześniej czy później) stanie przed nim – każde z nas: małych i dużych.
Ludzie robią to od zawsze. Znikają. Są. A potem ich nie ma. Zostajemy bez nich: z pustką, której nie da się niczym wypełnić, ze wspomnieniami… Z czymś jeszcze?
Twórcy zapraszają nas do czarno-białego świata nieco groteskowych opowieści. Przyprawiają historię Wnuczki szczyptą horroru i humoru, żebyśmy próbowali się nauczyć oswajać to, co nieuniknione.

Pytania ostateczne
Zadajemy je sobie od zawsze: niezależnie od tego czy jesteśmy mali, czy duzi. I od zawsze nie znajdujemy zadowalających odpowiedzi. Kiedy tracimy naszych bliskich, szukamy ratunku w nauce, w religii, we wspomnieniach, pamiątkach, fotografiach… Wołamy na pomoc sztukę.
Twórcy spektaklu „Sztuka bez babci” mierzą się z pytaniami ostatecznymi w obecności dzieci. Nie udają, że tych pytań nie ma. Nie przekonują, że można od nich uciec. Nie twierdzą, że znaleźli jedyną prawdziwą odpowiedź. Za to pomagają choć trochę oswoić lęk, który towarzyszy nam wszystkim przez całe życie.
Z nutką pustki, nutką miłości, nutką nadziei i nutką czarnego humoru. Z wiarą, że można próbować znaleźć chociaż właściwe proporcje.

Z powodu remontu budynku ośrodka kultury spektakl nie mógł odbyć się na naszej scenie, ale Ośrodek „Pogranicze – Sztuk, kultur, narodów”  zgodził się udostępnić swoje pomieszczenia zostając współorganizatorem w realizacji Programu Teatr Polska 2020 w Sejnach. Dziękujemy i do zobaczenia! ”

O godz. 15.30 zapraszamy na spotkanie z twórcami.

Spektakl dla widzów od 7 roku życia.

czas trwania: 70 min

Tekst i dramaturgia: Beniamin Maria Bukowski
Scenografia i kostiumy: Agnieszka Wielewska
Muzyka: Miłosz Sienkiewicz

OBSADA:

Dorota Abbe
Zuzanna Łuczak/Anna Langner
Andrzej Niemyt
Katarzyna Węglicka
Barbara Fiałkowska (video – babcia Matylda)

trailer:

 

Bilety dostępne wyłącznie online w cenie:

  • dzieci: 10 zł
  • dorośli: 20 zł

 

Pokaz spektaklu odbywa się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Skip to content