Spektakl „Jeremi się ogarnia. LOL”

23 listopada 2019
godz. 18.00
wstęp wolny

Naukowcy alarmują, że młodzież uzależniła się od Internetu. Informują o tym oczywiście w Internecie. Bo dziś cały świat się od niego uzależnił i nie ma się co dziwić. Problem zaczyna się wtedy, gdy przestajemy ze sobą rozmawiać w cztery oczy. „Jeremi się ogarnia. LOL” to opowieść o młodych ludziach, którzy znakomicie poruszają się w świecie wirtualnym, ale nie radzą sobie w rzeczywistym. Radość okazują tak J, a smutek tak L. Jednak w ich życiu zdarzają się sytuacje, gdy trzeba wynurzyć się ze swojej jaskini i zacząć rozmawiać „w realu”. Użyć prawdziwych emocji patrząc sobie w oczy. A to najtrudniejsze… Prawda? J
W spektaklu są wyraziste postacie, dynamiczna muzyka, wartkie dialogi. Do tego niezręczne sytuacje w szkole, niechciane rozmowy z rodzicami i pierwsze dramaty miłosne. Czyli wszystko, co widzowie lubią oglądać u innych, a czego nie chcą przeżywać sami. Przynajmniej „w realu”.

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Obsada:

Paweł Parczewski – Jeremi
Marta Markowicz – Dżordż
Alicja Parczewska – Sonia
Szymon Kowalik (Studium Aktorskie) – Maciek
Małgorzata Gradkowska (Studium Aktorskie) – Vlogerka
Joanna Fertacz – Mama
Marian Czarkowski – Tata

Reżyseria: Tomasz Valldal-Czarnecki

scenografia: Monika Wójcik

Spektakl dla młodzieży i dorosłych

czas trwania: 55 minut

Wstęp wolny obowiązują darmowe wejściówki  dostępne w sekretariacie Ośrodka Kultury w Sejnach w godz. 08.00 – 19.00

Przed spektaklem zapraszamy na warsztaty o godz. 16.00

Informacje o warsztatach:

Nadrzędnym celem realizacji warsztatu jest zbudowanie realnego poczucia grupowości oraz ożywianie aktywnej postawy społecznej wśród uczestników.

Cele szczegółowe:

  1. Otwarcie się na partnera w realnym kontakcie „tu i teraz”
  2. Podmiotowość oraz postawa dialogu w trakcie pracy, gdzie nie ma rozróżnienia na lepszych i gorszych, na lepsze i gorsze pomysły,
  3. Wzajemna inspiracja  i uczenie się od siebie nawzajem,
  4. Współuczestnictwo i współodpowiedzialność  za realizowane działania
  5. Rozwinięcie poczucia odpowiedzialności społecznej i sprawczości swoich działań
  6. Zachęcenie do uprawiania różnych form aktywności społecznej
  7. Rozwój osobisty poprzez kreatywną pracę przy użyciu własnej wyobraźni,

Warsztat będzie dla uczestników okazją do zatrzymania się na chwilę, koncentracji na drugim człowieku, autorefleksji i tym samym rozwoju osobistego. Zależy nam, by praca odbywała się w duchu partnerskiego dialogu i uczenia się od siebie nawzajem. Rolą osoby prowadzącej warsztaty będzie inspirowanie, kreowanie przestrzeni twórczej z zachowaniem jak największej wolności, spontaniczności i podmiotowości.

W pierwszej części warsztatu skupimy się na kontakcie z drugim człowiekiem. Patrząc w oczy, rozmawiając i aktywnie działając razem stworzymy okazję do zbudowania realnych więzi między poszczególnymi uczestnikami oraz więzi grupowej.

W drugiej części warsztatu będziemy zajmować się zagadnieniem aktywności społecznej – czym ona właściwie jest, jak młodzi ją rozumieją i jakie miejsce ma w ich życiu. Spróbujemy stworzyć pomysły aktywności społecznej w ich przestrzeni lokalnej oraz zaszczepić chęć działania.

W trakcie pracy będziemy wykorzystywać metody i techniki z zakresu pedagogiki teatru, mindfulness, elementy dramy teatralnej  i elementy techniki aktorskiej Sanforda Meisnera.

 

Spektakl odbywa się w ramach programu TEATR POLSKA ogólnopolskiego programu popularyzującego teatr i pozwalającego zaprezentować jego różnorodne oblicze. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.

Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl

Skip to content