SETI – Spotkanie Przyjaciół Edukacji

29 sierpnia 2018
godz. 17.00

Klasy w naszych szkołach często wyglądają podobnie, ważne jest by były ciepłe i dobrze wyposażone, choć często dzieci w nich stłoczone są razem. Są jednak szkoły, w których co innego jest priorytetem. W Polsce jest kilkanaście Szkół Leśnych, gdzie dzieci spędzają czas na zewnątrz bez względu na pogodę. To może być na początku szokujące dla rodziców, którzy troszczą się o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, ale szybko nastawienie rodziców się zmienia. Jedna z leśnych szkół została założona początkowo dla garstki dzieci, a teraz po kilku latach ma listę oczekujących na miejsca. Dlaczego rodzice powinni być za tym, by pierwsze doświadczenia szkolne miały miejsce poza klasą, wśród drzew?
Jesteśmy przekonani, że temat leśnej szkoły pozwoli otworzyć się na nowe rozumienie edukacji i to, dlaczego jest tak ważna.

To będzie temat naszego następnego spotkania Przyjaciół Edukacji – Sejny z dr. Piotrem Rycielskim doktorem psychologii, wykładowcą, autorem wielu badań naukowych i publikacji z psychologii edukacji, liderem kilku zespołów badawczych, również międzynarodowych (OECD, IEA, Australian Council for Educational Research), stypendystą Uniwersytetu w Michigan (USA), adiunktem w Instytucie Badań Edukacyjnych. Tworzy narzędzia diagnostyczne w edukacji. Jest także doradcą i wieloletnim trenerem, zajmującym się kompetencjami miękkimi i postawami kluczowymi dla kwalifikacji związanych z pracą z ludźmi.

Skip to content