Przygody kropli wody – spektakl rodzinny/dla dzieci

30 listopada 2019
godz. 12.00
Wstęp wolny

Walny-Teatr – „Przygody kropli wody”.
„Przygody kropli wody” Marii Terlikowskiej to zabawna, pisana klasycznym wierszem historia dla najmłodszych o fenomenie wody, o tym jak zmienia ona stany skupienia, dzięki czemu podróżuje od głębin ziemi,poprzez rzeki, morza, domy aż do chmur, by powrócić znów na ziemię.Spektakl zrealizowany w technice teatru przedmiotu ma charakter lekcji w laboratorium, którą prowadzi szalony naukowiec, któremu w eksperymentach z wodą wychodzą zgoła inne efekty od założonych, co przyczynia się do wielu fantastycznych odkryć. Spektakl ukazuje zupełnie niezwykłe możliwości zastosowania szklanych przedmiotów z szafy laboratorium i wody, odpowiadając na pytanie: Skąd się wzięło życie? Spektakl przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia. Tekst: Maria Terlikowska; Reżyseria, scenografia, wykonanie: Adam Walny.

WSTĘP WOLNY

Walny-Teatr powstał w roku 1999 z inicjatywy Adama Walnego, absolwenta wydziału Reżyserii Teatru Lalek Akademii Teatralnej w Warszawie, stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a wcześniej absolwenta liceum plastycznego w Supraślu. Teatr w swych pracach penetruje różne tradycje teatru lalki, maski i przedmiotu w warunkach studyjnych, estradowych i ulicznych. Używa lalki również poza sceną: w edukacji, terapii i sztuce performance. Adam Walny jest twórcą takich widowisk jak „Kuglarz i Śmierć”, „Motyl”, „Genesis”, „Kamieniarz”, „Misterium Narodzenia”, „Dziadek”, z którymi uczestniczy w najważniejszych festiwalach sztuki lalkarskiej w Polsce i za granicą. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Adam Walny jest autorem podręcznika do teatru lalek „Teatr Przedmiotu” (SDK 2007) oraz założycielem Instytutu Sztuki Lalkarskie i Teatru Przedmiotu w Ryglicach.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Rodzina bliżej siebie” Ośrodka Kultury w Sejnach dofinansowanego przez Miasto Sejny w ramach programu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Sejnach.

Skip to content