„Proste historie” – spektakl + koncert

26 czerwca 2019
godz.18:00
wstęp wolny

„Proste historie” to międzypokoleniowy projekt, w którym sztuka stała się źródłem twórczych spotkań i warsztatów artystycznych realizowanych w 4 sekcjach: warsztaty teatralne, plastyczne, muzyczne i wokalne.

W projekcie są 2 grupy bezpośrednich odbiorców. Są to seniorzy 60+ i grupa młodzieży objęta działaniem streetworkingowym.

Bezpośrednim efektem cyklu artystycznych spotkań są spektakl muzyczny i koncert, na które chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do Ośrodka Kultury w Sejnach 26 czerwca 2019 r. godz. 18.00.

Scenariusz, scenografię, muzykę i pieśni przygotowali uczestnicy (seniorzy i młodzież) pod okiem instruktorów (Agnieszki Śnieżyńskiej, która reżyseruje spektakl, Anny Szafranowskiej i Daniela Szejdy – odpowiedzialni za oprawę muzyczną i Anny Wojteckiej – scenografki). Każdy wniósł do przedstawienia część siebie, swojej historii, która w ten sposób zaczyna żyć własnym życiem.

Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Integracji Środowisk Lokalnych „Wspólnie do celu” we współpracy z Fundacją Akademia Radosnej Twórczości, z Fundacją Rozwoju Ziemi Oleckiej, Fundacją Human LEX Instytut, Regionalnym Ośrodkiem Kultury „Mazury Garbate”, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olecku.

Projekt jest realizowany dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 – edycja 2018.

 

Skip to content