Plenerowy koncert online zespołu Nachodne „Z Ziemi Sejneńskiej”

piątek, 10 września 2021 r.
wstęp wolny
Maćkowa Ruda 17 - Galeria Strumiłło

Zapraszamy na koncert zespołu „NACHODNE” podczas, którego zostaną zaprezentowane nowe pieśni poznane od lokalnych mistrzów tradycji organizowany przez Ośrodek Kultury w Sejnach, który Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021
Koncert będzie transmitowany w formie online na serwisach Facebook i YouTube
kanał YouTube Ośrodka Kultury w Sejnach: https://www.youtube.com/channel/UC_3FbHaYRxhtlZl7RmW0aMw
„Nachodne” to zespół śpiewający tradycyjne pieśni techniką białego głosu zachowując melodie i gwarę. Tworzą go pasjonaci śpiewu w rożnym wieku od dzieci do dorosłych, mieszkańcy Sejn i okolicznych wsi gminy Sejny. Repertuar to pieśni suwalskie/sejneńskie oraz mniejszości narodowych zamieszkałych na terenach północno-wschodniej Polski. Zespół rozpoczął swoją działalność w kwietniu 2018 r . w Ośrodku Kultury w Sejnach. Przez śpiew najstarszych pieśni zespół chce ocalić od zapomnienia regionalną tradycję muzyczną oraz obrzędowość, upowszechniając dziedzictwo pokoleń, różnorodność oraz bogactwo kulturowe sejneńszczyzny.
Tegoroczny laureat II nagrody na 55. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą oraz laureat III nagrody na VII Turnieju Muzyków Prawdziwych Filharmonia Szczecińska – TPM 2021.
Zespół prowadzi Anna Szafranowska pochodząca z Sejn animator i menadżer kultury, instruktor teatralny, pedagog, Mentor Kultury Regionalnej, instruktor śpiewu gospel, dyrygentka i założycielka chóru gospel Suwałki Gospel Choir w Młodzieżowym Domu Kultury w Suwałkach. Organizatorka wielu warsztatów muzyki i śpiewu Gospel w Suwałkach, Alitusie i Druskiennikach na Litwie.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021”
Skip to content