Nachodne u Pani Weroniki Zubowicz 15.07.2020
Fotorelacja ze spotkania zespołu śpiewu tradycyjnego „Nachodne” z Panią Weroniką Zubowicz, śpiewaczką ze wsi Stanowisko, Powiat Sejneński.
Wizyta odbyła się w ramach projektu: „Śpiew tradycją Ziemi Sejneńskiej” realizowany na terenie Powiatu Sejneńskiego w ramach zadania publicznego: Wspieranie przedsięwzięć propagujących dziedzictwo kulturowe Powiatu Sejneńskiego. Działania dofinansowano ze środków Powiatu Sejneńskiego, realizacja Stowarzyszenie Pasja we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Sejnach.
Fot. Aneta Stabińska

Galeria 33 zdjęć przedstawiająca spotkanie dorosłych ludzi w różnym przedziale wiekowym wśród wiejskiej scenerii. Soczyście zielona trawa na której odbywa się wspomniane spotkanie kontrastuje z powagą młodego dębu roztaczającego w tle majestatycznie gałęzie, delikatnie przechodząc w niezbyt odległy leśny pejzaż. Członkowie zespołu „Nachodne” ubrani w regionalne ludowe aczkolwiek skromne stroje. Kobiety mają na sobie jednolite bluzki w kolorze niebieskim, ciemnozielonym a także miodowym w połączeniu z kraciastymi spódnicami oraz skórzanymi czółenkami, przez środek bluzek wzdłuż biegnie ozdobna wstawka obszyta koronką. Męska część zespołu przyodziana w białe koszule oraz szare kamizelki do tego szare spodnie w niezbyt rzucającą się kratę. Całość dopełniają apaszki o kremowej barwie, czapki maciejówki oraz skórzane budy sięgające do kolana. Główna bohaterka spotkania, posiadaczka klasycznego wiejskiego domu oraz utrzymanych w podobnym stylu budynków gospodarczych,  pani w podeszłym wieku siedzi wygodnie na krześle. Ma na sobie wygodne codzienne ubranie, czarne dresowe spodnie, rozpinany ciepły sweter w odcieniach szarości, który przykrywa wzorzystą bluzkę, w ręku trzyma zeszyt z zapisanymi słowami piosenek i przyśpiewek jakże cenną dla siebie pamiątkę.

Skip to content