Koncert zespołu Krůk +Dave Sychy

02 lutego 2019
godz. 19.00
Bilety: 15 zł

Wg starosłowiańskiego kalendarza 2019 to rok kruka. Co to może oznaczać? Kruk od zawsze był ważnym symbolem, pojawiającym się w każdej mitologii, w wierzeniach ludowych i w Biblii. Role miewał różne – był zwierzęciem solarnym, przywoływał słońce, często niósł pomoc i pożywienie, symbolizował wiosenne odrodzenie. Innym razem zwiastował śmierć, wojnę, zło. Powszechnie symbolizował posłańca, niosącego zarówno złe jak i dobre wieści, powiernika wiedzy, strażnika tajemnic. Pośredniczył między człowiekiem a światem duchowym i bywał posłannikiem bogów.

Podobnie, zespół Krůk zabierze Was w podróż po zapomnianych światach z mitów i legend. Postaramy się odsłonić przejście do magicznych krain, które żyją wciąż obok. Wystarczy nadstawić na chwilę ucha i posłuchać Krůka.

===================================================

Krůk to zespół, który nie daje się zamknąć w szufladce jednego, czy dwóch gatunków muzycznych. Jak sami twierdzą, nie chcą być zespołem gatunkowym. Pragną szukać własnej drogi, a swoją twórczość nazywają autorską muzyką magiczną. W swoich piosenkach, zabierają nas w podróż po krainach ze starosłowiańskich mitów, baśni i legend, za pomocą postrockowego instrumentarium, shoegaze’u i elementów ambientowej elektroniki oraz wokalu dziewczyny, która może jest wokalistką, a może szeptunką. Ich motto brzmi: Chcemy rozpalić wam na wzgórzach ogniska, chcemy abyście przy nich tańczyli.

Strony dotyczące zespołu i jego twórczości:

https://www.facebook.com/zespolkruk/ – strona zespołu na FB
https://www.youtube.com/channel/UCaDRytpA1tkKLawB-ZUhRsg – kanał zespołu na YT
http://hyperurl.co/krukep – Krůk na spotify, deezer, itunes, tidal etc
https://soundcloud.com/kruk_band/sets/kruk-ep/s-sQ8RJ – EP zespołu soundcloudzie

Dave Sychy – producent szeroko rozumianej muzyki elektronicznej. Wcześniej tworzył takie projekty jak RSM i Synthetic Blast, obecnie gra na klawiszach w Krůk. Tworzy muzykę łączącą spokojne i refleksyjne brzmienia z tanecznymi, klubowymi klimatami. Utwory są inspirowane takimi gatunkami jak: dreampop, witch-house czy trap. Tworzy od 2010 i ma na swoim koncie 2 epki.

https://www.youtube.com/watch?v=hlQtsFuVth0&feature=youtu.be&fbclid=IwAR17JvpdPPaLBz4ijJtDoTzpC97s4Sqylkca5JrzmrK0wwYr1dk4iDFXE4k

 

Bilety w cenie 15 zł dostępne online oraz w sekretariacie Ośrodka Kultury w Sejnach w godz. 08.00 – 18.00

Dla dzieci do 12 roku życia –  wstęp wolny

Skip to content