Koncert Portret Kobiety

10 marca 2018
Bilety: w przedsprzedaży 20zł w dniu koncertu 30zł
godz. 19.00

Portret Kobiety to projekt kobiet, o kobietach i w hołdzie kobietom, to nie tylko koncert, ale opowieœść o kobietach, które łamały schematy, ryzykowały, które cechowała odwaga, siła, ale też niebywała kobiecość. Panie, o których trzeba mówić, przypominać, bo to one mogą być inspiracją we współczesności. Projekt inspirowany jest folklorem hiszpańskim i flamenco. Pojawiają się w nim utwory hiszpańskich kompozytorów takich jak: Isaac Albéniz, Francisco Tárrega, Fernando Obradors, Joaquín Rodrigo czy Manuel de Falla, a także dzieła innych twórców, którzy idealnie oddali w nich esencję hiszpańskiej kultury. Aranżacje utworów kameralnych wykonały kompozytorki Zuzanna Falkowska i Agata Kurzyk.

 

 Wykonawczynie:

Olga Rusin – sopran


Ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoje umiejętnośœci doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów śpiewu takich jak: prof. Rudolf Piernay, Gildo di Nunzio (New York Opera), Verena Keller. Obecnie jej korepetytorem jest prof. Eva Blahova. Współpracuje z Teatrem Narodowym im. Leoša Janáčka w Brnie, gdzie zadebiutowała rolą Heleny w Œnie Nocy Letniej Benjamina Brittena oraz Teatrem Polskim w Poznaniu, w którym występuje w charakterze aktorki-wokalistki. Gośœcinnie współpracowała również z Warszawską Operą Kameralną, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz Narodową Orkiestrą Polskiego Radia.

 

Michalina Krasowska – skrzypce


Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Tadeusza Gadziny. Wczeœniej ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Warszawie pod kierunkiem Aurelii Liwanowskiej-Lisieckiej i Bożeny Powichrowskiej. Występuje jako solistka, a także współpracuje z różnymi zespołami i orkiestrami. Grała w orkiestrze Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, była koncertmistrzem orkiestry Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.

 

Wiktoria Szubelak – gitara klasyczna


Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary klasycznej prof. Ryszarda Bałauszko. W czasie swej edukacji artystycznej brała udział w licznych kursach i lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez słynnych wirtuozów gitary takich jak: Carlo Marchione (Włochy), Marco Socias (Hiszpania), Pavel Steidl (Czechy), Thomas Müller-Pering (Niemcy), Marcin Dylla (Polska), Łukasz Kuropaczewski (Polska), Tomasz Zawierucha (Polska). Jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych polskich gitarzystek klasycznych.

 

Weronika Sura – akordeon (autorka projektu)


Absolwentka studiów pierwszego stopnia Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Kontynuuje studia drugiego stopnia w specjalnośœci gra na akordeonie w klasie prof. Klaudiusza Barana. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. w Rzeszowie na wydziale instrumentalnym – akordeon w klasie dr hab. Mirosława Dymona. Jest jedną z najbardziej utalentowanych akordeonistek młodego pokolenia w Polsce.

 


Bilety w przedsprzedaży 20 zł dostępne online lub w sekretariacie Ośrodka Kultury w godz. 8.00-19.00, w dniu koncertu 30 zł

Skip to content