Koncert Gypsy Ska Orquesta

24 marca 2018
Bilety: w przedsprzedaży 20zł w dniu koncertu 30zł
godz. 19.00

Gypsy Ska Orquesta to uliczny zespół z Caracas w Wenezueli, który łączy różne style muzyczne, takie jak ska, cumbia i salsa z muzyką cygańsko-bałkańską. Z propozycją instrumentalną i wybuchową dosłownie włączają imprezę, czy to na ulicy, w nocnym klubie, czy w teatrze, słuchacz nigdy nie jest obojętny na to doświadczenie, wypełniając ich dusze pełne dobrych wibracji.

Gypsy Ska Orquesta to projekt muzyki ulicznej stworzony w 2009 roku w Wenezueli.
Na początku nasz cel zespołu był prosty: chodźcie i odtwarzajcie naszą muzykę na ulicy! Tak więc w pośpiechu i chaotycznym rytmie, między ulicami, jam sessions i muzyczne eksperymenty, projekt nabierał kształtu. Przyjaciele przyłączali się raz lub dwa razy w tygodniu, a przez kilka godzin chodniki Caracas stały się naszą prowizoryczną sceną.

Po kilku latach gry na weselach zrobiliśmy nasz pierwszy europejski tour w 2014 roku. Od tego czasu zagraliśmy ponad 120 koncertów w 11 krajach w całej Europie. Wystąpiliśmy na festiwalach Mighty Sounds w Czechach, Festiwalu Goulash Disko w Chorwacji, To jest Festiwal Ska i Festiwal Burg Herzberg w Niemczech oraz współpracowaliśmy z bałkańskimi zespołami muzycznymi takimi jak: Klub Balkanska z Berlina czy Warszawskie Bałkańskie Szaleństwo z Polski.

W 2016 roku wygraliśmy konkurs zespołu na Iboga Summer Festival w Hiszpanii i rozpoczęliśmy nagrywanie naszego pierwszego albumu w Barcelonie, który ukazał się w marcu 2017 roku, kiedy ponownie wyruszyliśmy w trasę po Europie.

Członkowie zespołu:
Sebastián León: Sax,
Mauricio Vivas: Accordion,
Luis Lestón: Guitar,
Joe García: Drums,
Manuel Rodríguez: Trombone,
Luis Ducharne: Trumpet,
Victor Quero: Bass

 

Bilety w przedsprzedaży 20 zł dostępne online lub w sekretariacie Ośrodka Kultury w godz. 8.00-19.00, w dniu koncertu 30 zł

Foto zespołu: https://www.facebook.com/Johempel-Photography-358541330934255/

Skip to content