Koncert Austin Miller

1 czerwca 2018
godz.19.00
Bilety: 10zł

Austin Miller – americana / folk z Orlando na Florydzie, USA –  koncert w Ośrodku Kultury w Sejnach

Zainteresowanie muzyką u Austina Millera pojawiło się już w młodym wieku. Od lekcji gry na pianinie, którą rozpoczął w wieku 3 lat, wzrastał na prawdziwej amerykańskiej muzyce, Springsteena i Petty’ego, rzadkie były momenty, gdy nie grała muzyka z radia lub płyt. Dopiero jednak w koledżu po trwającej tydzień popijawie z muzyką Dylana chwycił za pióro.

Dzisiaj, te wpływy spotkają się z krótką historią koncertów obejmującą 40 stanów i 13 krajów. Jak na swoje 27 lat Miller jest już muzykiem światowym, nie tylko z powodu swojego pewnego siebie śpiewania, ale także rytmicznej  i przemyślanej gry na gitarze.

Przez lata, kolejne inspiracje uderzały tak jak pierwsze Dylanowskie, bez ostrzeżenia, ale w doskonałym momencie.

W piosenkach spełnia się kombinacja samotnych odcinków autostrad pomiędzy koncertami na zachodzie i krótkich odpoczynków w domu, przed kolejnym ruszeniem w drogę.  Kiedy znajdzie czas, by się zastanowić, efektem jest nieco nostalgiczne i odświeżające spojrzenie na klasyczną muzykę amerykańską, z której czerpie tyle inspiracji.

I tu pojawia się „Engine”: jego trzeci i najbardziej ambitny jak do tej pory album, na którym Miller snuje opowieści o miłości i stracie w powściągliwych, wyrachowanych i umiejętnie wykonanych chwytliwych kawałkach, które pozostawiają słuchaczy z doskonałym smakiem melancholii.

Płyta jest wspierana przez dynamiczną grupę muzyków oryginalnie pozyskanych do trasy towarzyszącej ostatniemu albumowi „More Than One Way”. Trasa wydaje się być czasem i miejscem, w którym życie Millera ma najwięcej sensu, a grupa skonsolidowała się, by pilnie pracować nad „Engine”. W czasie 39 minut głos Millera delikatnie wysuwa się  na czoło, a taktowny akompaniament prowadzi miękkie melodie do końca płyty.

W „Skeleton Keys” śpiewa: „Odpocznę, gdy będzie pewne, że nie mam żadnego powodu, aby się obudzić”.

Wygląda na to, że jeszcze nie znalazł szansy na odpoczynek, tym lepiej dla nas.

 

Facebook – https://www.facebook.com/austinmillermusic/
Website – http://austinmillermusic.com/ 

Bilety: w cenie 10zł dostępne online oraz w sekretariacie Ośrodka Kultury w Sejnach w godz. 08.00 – 19.00

Skip to content