Festyn przyjaźni

17 sierpnia 2018
godz. 17.00

FESTYN  PRZYJAŹNI

Serdecznie zapraszamy dn. 17.08.2018 o godz. 17:00 do Ośrodka Kultury w Sejnach na festyn przyjaźni kończący projekt Lato w teatrze realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Tartak we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Sejnach, Stowarzyszeniem Origo i Terapią Zajęciową Regionalnego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Starostwa Powiatowego w Sejnach.

 

Program festynu:

Przedstawienie „O przyjaźni”

Przyjaźń. Co na jej temat sądzą dzieci, młodzież oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej? Opowiedzieli o tym we wspólnie wymyślonym i przygotowanym przedstawieniu. Nikt nie jest zbyt mały, żeby zostać przyjacielem. Weź do mnie zagadaj! Wyloguj się do przyjaźni! Przyjaźń potrzebna od zaraz. To tylko kilka z myśli, które zainspirowały nas do działania scenicznego. A Wy,  jakie macie przemyślenia i doświadczenia dotyczące przyjaźni?

 

Jak dobrze znasz swojego przyjaciela?

Myślisz, że wiesz o swoim przyjacielu wszystko? Rozumiecie się bez słów? Pora to sprawdzić. Zapraszamy przyjaciół do wspólnej zabawy: quizu sprawdzającego wiedzę na temat drugiej osoby oraz zadań badających Waszą gotowość do współpracy i poziom wzajemnego zaufania. Zdobądźcie medal „Prawdziwych przyjaciół”!

 

Przyjacielskie pogotowie

Nie masz kogo zabrać na Festyn Przyjaźni? A może szukasz okazji do poznania nowych osób? Dla Ciebie przygotowaliśmy specjalne stoliki. Przy każdym możesz spędzić dwie minuty. Ciekawe, kto usiądzie obok? Dla tych, którzy nie bardzo wiedzą, jak zagaić rozmowę, uczestnicy LWT przygotowali drobne podpowiedzi.

 

Loteria

Nie ma festynu bez loterii! Gest życzliwości możecie zamienić w Kantorze Przyjaźni na walutę, za którą zakupicie los na loterii. A do wygrania ramki do zdjęć, amulety dla przyjaciela, koraliki, prawdziwe królewskie korony, skrzydła i inne jarmarczne cuda!

 

Fotobudka i monidło

W trakcie święta przyjaźni będziecie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W fotobudce możecie powygłupiać się i poprzebierać. Sprawdzić czy do twarzy Wam z dużym wąsem, a może lepiej w okularach? Równie zabawne zdjęcie zrobicie z użyciem monidła (plansza z wyciętym otworem na głowę) wykonanego ręcznie przez dzieci i o tematyce przyjaźni.

 

Camera obscura

Camera obscura to prawdziwa gwiazda naszego festynu! Zapraszamy Was do wnętrza wielkiego jeżdżącego aparatu fotograficznego. Na jednej ze ścian zobaczycie pojawiającą się fotografię. Jak to możliwe? Wszystkich ciekawskich zachęcamy do odkrywania tajemnic optyki!

 

Finał śledztwa

Uczestnicy LWT byli wszędzie! Odwiedzili np. policję, straż pożarną i burmistrza.

Rozmawiali z przechodniami na ulicach Sejn i ze swoimi bliskimi. Czy znaleźli najpiękniejszą historię o przyjaźni i odkryli jej wartość? Przekonajmy się w czasie festynu przyjaźni!

 

Akcja promująca festyn

Uczestnicy Lata w Teatrze także przygotowali działania miejskie promujące Festyn Przyjaźni, takie jak rozprowadzanie wlepek, ogłoszeń, ulotek, tworzenie napisów na chodnikach zawierających slogany na temat przyjaźni inspirowanych działaniami organizacji Loesje. Na ulicach Sejn można było czytać: „Spóźniłam się dwie godziny, bo miałam ważną rozmowę z przyjaciółką”

„Nie wierzę w superbohaterów, wierzę w przyjaźń”, „Przyjaźnie są jak ciepłe bułeczki”, „Strefa Schengen dla przyjaźni”

Skip to content