Festiwal ŻUBROFFKA w Sejnach

07 grudnia 2018
godz. 18:00

13. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się od 5 do 9 grudnia 2018 roku. Festiwal jest marką samą w sobie – to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy! ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata. ŻUBROFFKA to mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy.

Czołówka tegorocznego festiwalu!

W 2018 roku, do ośmiu konkursów selekcjonerzy wybrali 109 najciekawszych filmów (spośród ponad dwóch tysięcy!). Jak zwykle, w programie znajdą się także specjalne projekcje produkcji krótkometrażowych z całego świata. W ciągu pięciu dni widzowie obejrzą łącznie prawie 300 krótkich filmów. Wstęp na wszystkie pokazy jest jak zawsze bezpłatny.

Już tradycyjnie Festiwal gości w zaprzyjaźnionych białostockich instytucjach i placówkach, a także w regionie – w tym roku krótkie kino z całego świata pojawi się w 10 podlaskich miejscowościach!

Pokaz w Sejnach
7 grudnia 2018 (piątek)
godz. 18:00 Sejny / Ośrodek Kultury w Sejnach, ul. 1 Maja 17
Pokaz FAMUska masakra piłą mechaniczną / The FAMU Chainsaw Massacre (71’)

Czeska szkoła FAMU (Wydział Filmu i Telewizji Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze) należy do 15 najważniejszych szkół filmowych na świecie, z czego pedagodzy i studenci są bardzo dumni. Oprócz wszelkiego rodzaju prób sfilmowania dziejących się w praskich mieszkaniach dramatów społecznych i psychologicznych, studenci kierunku operatorskiego, reżyserii i animacji w ciemnych piwnicach swojej szkoły rozwijają swoje rozbrykane makabryczne fantazje. Dzięki temu, co roku powstają studenckie etiudy pełne czarnego humoru, „zabawnych” śmiertelnych wypadków, perwersyjnie dekadenckich postaci oraz krwistych plam. Mamy nadzieję, że nie będą Państwu przeszkadzać brakujące kończyny, dźwięk piły łańcuchowej i strumienie wymiocin w powietrzu! Delikatniejszych widzów prosimy o zabranie na pokaz partnerów, których w razie potrzeby będzie można trzymać za rękę (papierowe torebki też mogą się przydać…).
Szanowne Panie i Szanowni Panowie, dziewczęta i chłopcy, mamy wielką przyjemność przedstawić Wam „bloody good FAMU choice”, czyli wszystko to, co udało nam się „wycisnąć” z trzewi FAMU w ciągu ostatniej dekady!

Kuratorzy: Alexandra Hroncová & Petr Vlček

Program:
The Shadow over Prague, Marek Berger, 2016, 13′
Happy End, Jan Saska, 2015, 6′
Leshy, Pavel Soukup, 2015, 24′
Bloody Merry Christmas, Jan Cechl, 2007, 12 ’
Bloody Fairy Tales, Tereza Kovandová, 2018, 8′

Festiwal zrealizowany z dotacji Miasta Białegostoku oraz dofinansowania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”
Współorganizator: Ośrodek Kultury w Sejnach

Więcej:
www.zubroffka.pl
www.facebook.com/zubroffka

 

Skip to content