Dzień Świętego Patryka -koncert SHAMROCK muzyka i taniec irlandzki

sobota, 19 marca 2022 r.
Bilety: 30 zł (dzieci wstęp wolny)
godz.18:00

Dzień Świętego Patryka -Koncert grupy SHAMROCK wraz z parą tancerzy zespołu TREBLERS
podczas koncertu pokaz stepu irlandzkiego i warsztaty taneczne.
Shamrock – folk music group – formacja folkowa, charakteryzująca się żywiołowym brzmieniem i niezwykłą energią grania. Powstała w 1995 roku, od początku kojarzona jest z muzyką celtycką. Nazwa oznacza trójlistną koniczynkę – symbol Irlandii, zaś utwory znajdujące się w repertuarze grupy to zarówno jig’i i reel’e do jakich przywykło ucho znawcy gatunku, jak i zaaranżowane na „Sham-rockowy” sposób energiczne i dynamiczne utwory zaczerpnięte z tradycji muzycznej zarówno irlandzkiej jak i polskiej, a także nieco bardziej współczesne stylistycznie.
W trakcie kilku z tras koncertowych rozgrzewali publiczność przed takimi sławami jak Brainstorm, Ottawan czy litewski reprezentant na Eurowizji Skamp.
Zespół kilkakrotnie prezentował się w telewizji, a także uczestniczył w wielu audycjach programów Polskiego Radia. Największą jednak sławę zyskał dzięki nominacji w roku 2003 do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Etno/Folk za płytę Celtic. Od tej pory członkowie zespołu pełnią rolę jury przy wyborze laureatów tej nagrody.

Bilety: 30 zł (dzieci wstęp wolny) dostępne w sekretariacie OK oraz online< /div>
Skip to content