drugi dzień sąsiada w Sejnach

31 maja 2019
godz. 16.00
wstęp wolny

Dzień Sąsiada to okazja do spotkania i poznania swoich sąsiadów. Zabawa na świeżym powietrzu, czy spotkanie przy grillu – jest wiele sposobów na spędzenie czasu wspólnie z sąsiadami.
Zachęcamy wszystkich do poczucia się naszym sąsiadem i współorganizatorem spotkania.
Zapraszamy z domowym ciastem, lemoniadą czy innymi rzeczami , którymi chcielibyście się podzielić z innymi.
 
W programie:
Eko-warsztaty „Zabawa to poważna sprawa”
-zdobienie ekologicznych toreb
-warsztaty budowania domków dla owadów
Teatrzyk owocowo-warzywny
szczudła
trampolina
zabawy animacyjne dla dzieci
wielkie bańki mydlane
wymienialnia używanych ubrań, zabawek, książek i sadzonek roślin
grill z kiełbaskami
Dla każdego uczestnika – zielony prezent niespodzianka
 
godz.18.00 koncert Mała Akademia Jazzu Dixie Company z Poznania

Od kilku lat poznańska formacja jazzu tradycyjnego Dixie Company realizuje program muzyczny skierowany do najmłodszych słuchaczy o nazwie Mała Akademia Jazzu. Jego celem jest edukacja dzieci i młodzieży oraz przygotowanie do obcowania z tzw. kulturą wyższą, do jakiej niewątpliwie należy muzyka jazzowa.

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z opiekunami do wspólnego odkrywania świata jazzu.

Prowadzący Akademię moderator w krótkiej, interesującej, syntetycznej i nieskrępowanej formie przekazuje młodym słuchaczom wiedzę na temat genezy i historii jazzu tradycyjnego. Przybliża najbardziej znanych artystów i kompozytorów związanych z tym gatunkiem.  Muzycy demonstrują najbardziej rozpoznawalne standardy, charakterystyczne i tak nietypowe instrumenty, jak bandżo czy tarka, zgłębiają tajniki improwizacji oraz śpiewu tzw. skatem.

Mała Akademia Jazzu zawiera też minikonkurs wiedzy o muzyce improwizowanej w oparciu o wcześniej przedstawione standardy jazzowe z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez współpracujące z Dixie Company firmy Storck i Hama.

Każda kolejna edycja Małej Akademii Jazzu jest okazją nie tylko do znakomitej zabawy, ale także do przybliżenia arkanów „starego dobrego jazzu” w lekkiej formie i z przymrużeniem oka. Trzeba przyznać, że w dobie wszechwładnego internetu i uzależnienia od mediów elektronicznych znajduje się wielu młodych odbiorców spragnionych żywego kontaktu z muzyką jazzową.

wstęp wolny
 
Spotkajmy się, komunikujmy, dzielmy się i budujmy wspólnotę!
Skip to content