Bajkowe pożegnanie lata

31 sierpnia 2019
godz. 13:00
wstęp wolny

Rozstania nie muszą być smutne i mimo, że wakacje dobiegają powoli do końca a wraz z nimi lato, pożegnajmy je z radością. Zapraszamy na pełne atrakcji bajkowe i rodzinne pożegnanie lata.

W programie:
13:00 – rodzinny spektakl pt. „Opowieści Starego Kredensu”
teatru Pod Orzełkiem oraz animacje „Cukiernia Pana Marcepana i Madam Lukier”
14:30 – konkurs plastyczny z nagrodami „Jestem świadomy – jestem bezpieczny”
15:15 – 17:00 – dmuchańce „Jagoland”

Wstęp wolny
plac Dominikański obok bazyliki NNMP w Sejnach

OPOWIEŚCI STAREGO KREDENSU
Profesor Hilary Szczebrzeszyński wraz z asystentką panią Anią opowiada legendę o Złotej Kaczce oraz bajkę o Grzecznym Rycerzu, który dobrocią pokonał smoka. Lalki stworzone z kuchennych przedmiotów, mieszkające w starym kredensie, nie mogą doczekać się wejścia na scenę. Stolnica staje się stolicą bajkowego królestwa, gdzie rządzi król Wałek Pierwszy, a w pobliskiej pieczarze hałasuje smok stworzony z tłuczka, drewnianych łyżek i foremek do ciasta. Chlebowa Kromka ożywa i nuci pieśń o Złotej Kaczce pływającej po podziemnym stawie, kuchenny ręcznik po zawiązaniu supełków zamienia się w lalkę biednego Jasia marzącego o legendarnym bogactwie.
W trakcie spektaklu dzieci składają rycerskie ślubowanie przez co powiększa się Zakon Rycerzy Grzeczności.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Razem z kulturą” Ośrodka Kultury w Sejnach dofinansowanego przez Miasto Sejny w ramach programu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Sejnach.

Skip to content