88 klawiszy dla Sejn
88 klawiszy to cała klawiatura pianina. Klawisze są bardzo ważne, służą do tego, by wydobyć z pianina muzykę. Ośrodek Kultury w Sejnach nie ma pianina.

Fortepian kosztuje sześć tysięcy złotych. Fundacja Polski Jazz ma na ten cel dwa tysiące. Zabraknie nam na klawisze. Jeden klawisz to około 50 złotych.

Pomóż nam kupić pianino dla Ośrodka Kultury w Sejnach.

Adoptuj klawisz! Wesprzyj akcję!

Sczegóły pod adresem: https://pomagamy.im/88klawiszydlasejn

Opis projektu

Lubisz muzykę? My też! Kochamy ją! Jako Fundacja Polski Jazz mamy dużo do czynienia z klawiszami. Tymi w pianinach i w fortepianach. Znamy się dobrze na klawiszach – pracujemy z zawodowcami.

Wiemy, że muzyka ma zbawienny wpływ na ludzkie życie i dlatego uważamy, że każdy powinien mieć do niej dostęp. Dlatego postanowiliśmy uruchomić akcję „88 klawiszy dla Sejn”.

Ośrodek Kultury w Sejnach nie ma pianina. Dowiedzieliśmy się o tym, gdy chcieliśmy zorganizować tam koncert.

Pianino kosztuje 6000 zł. Fundacja Polski Jazz ma na ten cel dwa tysiące. Zabraknie nam na klawisze. Jeden klawisz to około 50 zł.

88 klawiszy to cała klawiatura pianina. Klawisze są bardzo ważne, służą do tego, by wydobyć z pianina muzykę. Adoptuj klawisz!

Możesz wybrać. Mamy klawisze białe – tych jest więcej i są lepiej wyrośnięte.

Mamy też klawisze czarne. Jest ich mniej i są one znacznie mniejsze od swoich białych braci. Te jednak są bardziej charakterne.

Pomóż nam kupić pianino dla Ośrodka Kultury w Sejnach. Adoptuj klawisz! Albo kilka, albo całą oktawę! Wesprzyj akcję „88 klawiszy dla Sejn”!

Jeśli uda nam się zgromadzić więcej niż 100% zakładanej kwoty – zakupimy Ośrodkowi Kultury w Sejnach dodatkowy sprzęt do sali koncertowej. Brakuje mikrofonów, wzmacniaczy do gitar, kontrabasu, może dodatkowe instrumenty? Potrzeby są wielkie!

Dla Darczyńców przewidziane są nagrody:

 1. W Ośrodku Kultury w Sejnach zawiśnie pamiątkowa tablica informacyjna, prezentująca klawiaturę zakupionego pianina, wraz z informacją o Darczyńcach oraz wskazaniem, kto z nich, który z klawiszy adoptował.
 2. Fundacja Polski Jazz oraz Ośrodek Kultury w Sejnach zamieszczą na swoich stronach internetowych, oraz mediach społecznościowych informacje o Darczyńcach i podziękowania wraz z mapą adopcji klawiszy.
 3. Fundacja Polski Jazz przekaże każdemu z rodziców adopcyjnych przynajmniej jednego klawisza (min. 50 zł) egzemplarz płyty zespołu jazzowego Zagórski/Kądziela Collaboration, która ukaże się jesienią 2018.
 4. Ośrodek Kultury w Sejnach przekaże Darczyńcom bilety na wydarzenia artystyczne organizowane w OK Sejny w bieżącym roku – pula biletów zależy od wysokości wsparcia.

Pomóż nam kupić pianino dla Ośrodka Kultury w Sejnach! Adoptuj klawisz!


Organizatorem akcji „88 klawiszy dla Sejn” jest Fundacja Polski Jazz, która od 2012 roku zajmuje się popularyzacją twórczości polskich muzyków jazzowych oraz organizacją wydarzeń artystycznych, kulturalnych, charytatywnych i edukacyjnych. Przygotowujemy również programy wspierający debiutujących jazzmanów.

Fundacja Polski Jazz była organizatorem lub współorganizatorem następujących wydarzeń artystycznych:

 • twórca sieci koncertowej „Polski Jazz 360°” – gramy jazz w ośrodkach kultury w Polsce,
 • pomysłodawca i współorganizator dwóch edycji Festiwalu Jazz Wolności w Sopocie 2016 i 2017,
 • organizator 5 edycji Warszawskich Zaduszek Jazzowych,
 • organizator cyklu koncertów „Kulenty, Muniak, Szukalski in Memoriam”,
 • organizator koncertu I love Jazz.pl,
 • producent koncertów charytatywnych Gramy dla Zbigniewa Wegehaupta 2011, Gramy dla Michała Kulentego 2012, Gramy dla Jarka Śmietany 2013, Gramy dla Janusza Stefańskiego 2016,
 • współpracowaliśmy przy powstawaniu filmu Andrzeja Michałowskiego “Jagodziński – Jazzman, który gra Chopina”.

#adoptujklawisz #88klawiszyDlaSejn #OśrodekKulturySejny #FundacjaPolskiJazz #PolskiJazz #PolishJazzYES

 

Skip to content