16. GRAND OFF IM. WITOLDA KONA – NAJLEPSZE NIEZALEŻNE KRÓTKIE FILMY ŚWIATA CZ. II

piątek, 15 września 2023 r.

godz. 18:00

Wszystkich kinomaniaków, a szczególnie fanów produkcji niezależnych, bardzo gorąco zapraszamy na kolejną odsłonę  Festiwalu GRAND OFF przygotowanego przez  Ośrodek Kultury w Sejnach . Podczas pokazów GRAND OFF będzie można obejrzeć najlepsze krótkie filmy świata w kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktor, aktorka, fabuła, dokument, animacja i film polski.

Festiwal Grand OFF to jedna z najważniejszych inicjatyw promujących kino niezależne w Polsce oraz jedna z najważniejszych tego typu idei na świecie. Organizowany od 2006 roku festiwal eksponuje kino rzadko prezentowane i nieobecne w głównym obiegu, zapewnia tym samym filmom niezależnym odpowiednią rangę i prestiż.

Najlepsze Zdjęcia/Best Cinematography 

Tytuł/Title: HEY, GUNESH!
[22’18] 2021
Reżyser / Director: Marita Tevzadze,
Ana Jegnaradze
Gruzja / Georgia

Gunesh jest 9-letnią dziewczynką. Mieszka w Gruzji i należy do mniejszości azerskiej, która tradycyjnie prowadzi koczowniczy tryb życia. Gunesh prawie nie mówi po gruzińsku. Pod czujnym okiem ojca radzi sobie najlepiej jak potrafi i niestrudzenie powtarza kilka znanych sobie gruzińskich słów, wśród których marzy o książce, nauczycielu i szkole.

Najlepsza Scenografia / Best Production Design 

Tytuł/Title: THE LAND OF DESTROYED SKI JUMP HILL
[23’36] 2019
Reżyser / Director: Tetiana Nahirniak
Ukraina / Ukraine

Właściciele małego górskiego hotelu okradają swoich gości z powodu kryzysu finansowego. Pewnego dnia odwiedzi ich gość, który pokrzyżuje ich plany…

Najlepsza Reżyseria / Best Directing 

Tytuł/Title: MY COFFIN
[22’13] 2021
Reżyser / Director: Maciej Marczewski
Polska / Poland

Tomasz budzi się pewnego ranka i zdaje sobie sprawę, że nie żyje. Przynajmniej w oczach żony i przyjaciół. Czy uda mu się przerwać pogrzeb na czas, czy też obudzi się w trumnie?

Najlepsza fabuła/ Best fiction   

Tytuł/Title: OFF SIDE
[21’39] 2022
Reżyser / Director: Sophie Martin
Francja / France

Camille, samotna matka i pomoc domowa, stara się jak najlepiej wychować syna Théo, który ma poważne problemy językowe. Zobowiązana zastąpić koleżankę, jest zmuszona opiekować się panem Conti, milczącym starcem.

Najlepsza aktorka/ Best Actress   

Tytuł/Title: LA LUCE OLTRE LA GABBIA
[27’18] 2021
Reżyser / Director: Giovanni Ambrosino
Włochy / Italy

Maria (32 l.), w wyniku doświadczania ciągłej przemocy i strachu, że jej partner Pietro (35 l.) może skrzywdzić jej małą Cristinę (4 l.), zabija go w samoobronie podczas kolejnej awantury. Maria i Cristina przeżywają wspólne więzienie jako duszącą rzeczywistość przefiltrowaną przez kraty celi.

Skip to content