15. GRAND OFF im. Witolda Kona– NAJLEPSZE NIEZALEŻNE KRÓTKIE FILMY ŚWIATA CZ. PIERWSZA

poniedziałek, 08 sierpnia 2022 r.
wstęp wolny

Wszystkich kinomaniaków, a szczególnie fanów produkcji niezależnych, bardzo gorąco zapraszamy na kolejną odsłonę  Festiwalu GRAND OFF przygotowanego przez  Ośrodek Kultury w Sejnach . Podczas pokazów GRAND OFF będzie można obejrzeć najlepsze krótkie filmy świata w kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktor, aktorka, fabuła, dokument, animacja i film polski.

Festiwal Grand OFF to jedna z najważniejszych inicjatyw promujących kino niezależne w Polsce oraz jedna z najważniejszych tego typu idei na świecie. Organizowany od 2006 roku festiwal eksponuje kino rzadko prezentowane i nieobecne w głównym obiegu, zapewnia tym samym filmom niezależnym odpowiednią rangę i prestiż.

BEST ANIMATION / NAJLEPSZA ANIMACJA

Tytuł/Title : „Too late” – 15’34
Kraj/Country: Polska/Poland
Reżyseria/Director: Kinga Syrek

Bohaterką filmu animowanego jest Edie Sedgwick, modelka, aktorka i gwiazda filmów Andy’ego Warhola. Film jednak nie opowiada o jej związku z Warholem, ale o relacji z jej toksycznym ojcem. Trudne dzieciństwo rzuciło cień na jej dorosłe, przesiąknięte alkoholem i narkotykami życie. Bohaterowie przedstawieni są w postaci sylwetek przypominających wycinanki z papieru lub lalki z teatru cieni.

BEST POLISH MOVIE / NAJLEPSZY FILM POLSKI 

Tytuł/Title : „Sukienka” / „The dress” – 29’59
Kraj/Country: Polska/Poland
Reżyseria/Director: Tadeusz Łysiak

Pożądanie, seksualność i fizyczność –  to najgłębsze pragnienia, które Julia tłumi podczas pracy w przydrożnym motelu. Pewnego dnia jej droga krzyżuje się z przystojnym kierowcą ciężarówki, który wkrótce staje się obiektem jej fantazji…

Najlepszy Scenariusz / Best Script 

Tytuł/Title : Tak długo, Paryż!/„So long Paris” – 17,28
Kraj/Country: Francja/France
Reżyseria/Director: Charles Dudoignon-Valade

Sodko-gorzka komedia o zbuntowanej nastolatce, która po niespodziewanym spotkaniu z kochankiem jej ojca akceptuje rozwód rodziców.

BEST ACTOR / NAJLEPSZY AKTOR 

Tytuł/Title : „Pappo e Bucco” – 15’00
Kraj/Country: Włochy/Italy
Reżyseria/Director: Antonio Losito

Elia i Aldo to dwaj ekskluani. Od lat mieszkają razem, odizolowani od wszystkich i wszystkiego. Aldo od dawna prosi Elię o pomoc w zakończeniu cierpienia spowodowanego chorobą. Elia próbuje odwieść go od tego w każdy możliwy sposób, dopóki nie zorientuje się, że stan Aldo jest poważniejszy, niż myślał.

Najlepsza Scenografia / Best Production Design 

Tytuł/Title : „Let me be, dear” – 14’11
Kraj/Country: Mata/Malta
Reżyseria/Director: Samira Damato

Malta, rok 1964. Pewna rodzina pogrążona jest w finansowej i emocjonalnej zawierusze, gdy brytyjskie wpływy na Malcie zaczynają słabnąć. Aby uchronić matkę przed temperamentem ojca, Mariella, psotna dziewczynka, planuje się go pozbyć.

Skip to content