13. Festiwal GRAND OFF – cz. 2 | plenerowe kino samochodowe

piątek 08 maja 2020
godz. 20.30
wstęp wolny

Jakiś czas temu prezentowaliśmy w naszym ośrodku kultury zwycięskie filmy 13.Festiwalu Grand OFF, teraz zapraszamy Was na część drugą, którą będziecie mogli obejrzeć w nieco zmienionej formie a mianowicie plenerowego kina samochodowego. Pokaz będzie odbywał się na parkingu przy Ośrodku Kultury w Sejnach, ma to również związek z ciągle trwającą sytuacją społeczną.

Bardzo ważna kwestia dotycząca bezpieczeństwa, apelujemy aby wszyscy, którzy będą chcieli wziąć udział w wydarzeniu stosowali się do obowiązujących zaleceń sanitarnych tj. w tym przypadku:

– odległość samochodów na parkingu przy otwartych szybach 2 m., przy zamkniętych to zalecenie nie obowiązuje

– jeśli postanowiliście zabrać ze sobą znajomych lub bliską osobę przypominamy o konieczności noszenia maseczek ochronnych, w przypadku członków rodziny tego obowiązku nie ma.

Słów kilka o samym festiwalu. Festiwal Grand OFF to jedna z najważniejszych inicjatyw promujących kino niezależne w Polsce oraz jedna z najważniejszych tego typu idei na świecie. Organizowany od 2006 roku festiwal eksponuje kino rzadko prezentowane i nieobecne w głównym obiegu, zapewnia tym samym filmom niezależnym odpowiednią rangę i prestiż. W tegorocznej edycji zgłoszono niemal 3 500 filmów ze 133 krajów, w tym z USA, Indii, Wielkiej Brytanii, Iranu, Kanady, Brazylii, Filipin. Prezentowane filmy, tworzone głównie przez młodych ludzi, zadają ważne pytania poruszając problemy nurtujące współczesne społeczeństwo, zachęcając w ten sposób do dyskusji nad otaczającą nas rzeczywistością.

 

08.05.2020 r. godz.20.30

BEST ACTOR / NAJLEPSZY AKTOR 
Tytuł/ Title: Portraitist/ Portrecista – 16:00
Kraj/Country: Luxembourg/ Luksemburg
Aktor/Actor: Cyrus Neshvad

Mężczyzna na skraju depresji dostaje wiadomość o śmiertelnej chorobie wnuczki. Syn prosi go o opiekę nad nią. Dziadek nawiązuje relację z dziewczynką poprzez sztukę, co wprowadza trochę światła do ich życia.

 

BEST FICTION / NAJLEPSZA FABUŁA 
Tytuł/ Title: Arcángel/ Archangel – 18:00
Kraj/Country: Mexico/ Meksyk
Reżyseria/Director: Angeles Cruz

Archanioł to pięćdziesięcioletni rolnik, który traci wzrok. Zanim całkiem pogrąży się w ciemności, musi znaleźć opiekę dla Patrocinii, starszej kobiety z wioski, która ma tylko jego.

 

BEST DOCUMENTARY / NAJLEPSZY DOKUMENT 
Tytuł/ Title: El Infierno/Hell/ Piekło – 20:00
Kraj/Country: Sierra Leone
Reżyseria/Director: Raúl de la Fuente

Chennu popełnij pierwsze przestępstwo w wieku piętnastu lat. Żył wtedy na ulicy. Trafił do piekła- więzienia na Pademba Road we Freetown. Rządzi tam Sillah. Jest to straszne miejsce. Chennu wyszedł po czterech latach. Teraz wraca tam ponownie.

 

BEST ANIMATION / NAJLEPSZA ANIMACJA 
Tytuł/ Title: Cinetic / Wir – 06:27
Kraj/Country: Francja / France
Reżyseria/Director: Thomas Lagana

Podróżny zasypia w pociągu w drodze do domu. Gdy budzi się, zauważa, że jest sam. Postanawia sprawdzić, co się stało.

 

BEST POLISH MOVIE / NAJLEPSZY FILM POLSKI 
Tytuł/ Title: Techno – 24:00
Kraj/Country: Polska/Poland
Reżyseria/Director: Tadeusz Łysiak

Sześćdziesięcioletni rolnik, Ryszard, zajmuje się chorą na Alzheimera żoną. Młoda dziewczyna z dużego miasta, którą spotyka przypadkiem, wprowadza go w świat muzyki techno. Chociaż na chwilę może zapomnieć o ogromnej odpowiedzialności, którą dźwiga na swoich barkach.

Skip to content